sâmbătă, 31 octombrie 2020

Gloria Bistrița învinge pe HC Zalău în etapa a-2-a din Liga Florilor

de Mihai Sărmășan

Handbalistele de la CS Gloria 2018 Bistrița Năsăud au câștigat astăzi meciul cu HC Zalău din etapa secundă a Ligii Florilor. Partida care s-a desfășurat la, Sfântu Gheorghe s-a încheiat cu scorul de 24-19 (7-7).

Au marcat pentru echipa noastră: Dziyana Ilyina – 5 goluri, Nicoleta Dincă – 4, Szilvia Szabo – 4, Almudena Rodriguez – 2, Raluca Băcăoanu – 2, Andra Moroianu – 2, Mariana Costa 2, Natallia Vasileuskaya – 1, Daniela Rațiu – 1, Andreea Tetean 1.

La finalul meciului, Horațiu Pașca, antrenor principal CS Gloria 2018 Bistrița Năsăud, a declarat: ”Vreau să le felicit pe fete pentru atitudine dar și pentru că au reușit să depășească câteva momente grele, testele Covid tinzând să devină un stres și un șoc pentru noi.
Mă bucur că am reușit să debutăm cu o victorie importantă la acest turneu, în fața unei echipe ambițioase și incomode care va pune probleme multor formații în acest sezon.

E o victorie muncită! Sper să ne recuperăm repede și să reușim mâine să facem un joc bun împotriva Rapidului. Le mulțumim tuturor celor de acasă care ne încurajează și sunt alături de noi susținându-ne din fața micilor ecrane.”

Următorul meci al echipei noastre va fi vineri înceapând cu ora 18.30 contra lui Rapid București.

Articolul Gloria Bistrița învinge pe HC Zalău în etapa a-2-a din Liga Florilor apare prima dată în RoVestea.

Articol original

👍 Gloria Bistrița învinge pe HC Zalău în etapa a-2-a din Liga Florilor

Next
« Next
Previous
Previous »