sâmbătă, 20 martie 2021

Fotbal: Parma a cedat pe teren propriu în faţa lui Genoa, în Serie A

Parma, cu Dennis Man titular şi Valentin Mihăilă intrat în repriza secundă, s-a făcut de ruşine pe teren propriu cedând vineri seara cu 1-2 în faţa celor de la Genoa, în prologul etapei a 28-a din Serie A. Pe Stadio Ennio Tardini, gazdele au deschis scorul în minutul 16 prin Graziano Pelle, însă oaspeţii au egalat şi au obţinut victoria prin dubla reuşită în mitanul secund de Gianluca Scamacca (50, 69). Dacă Man a fost integralist, Mihăilă a intrat în minutul 64 înlocuindu-l pe Yann Karamoh. În urma rezultatului, Parma rămâne pe penultimul loc (19) cu 19 puncte şi continuă lupta pentru a se salva de la retrogradare, în timp ce Genoa este pe locul 13, cu 31 de puncte. Podiumul este format momentan din Inter Milano, AC Milan şi Juventus, cu 65, 56, respectiv 55 de puncte. Etapa continuă cu partidele programate sâmbătă şi duminică. AGERPRES/(AS- editor: Adrian Drăguţ, editor online: Simona Aruştei) Articol original

👍 Fotbal: Parma a cedat pe teren propriu în faţa lui Genoa, în Serie A