duminică, 16 mai 2021

de Mihai Sărmășan

Handbalistele antrenate de Radu Moldovan și Gabriel Borodi au pierdut astăzi meciul disputat împotriva CS Măgura Cisnădie cu scorul de 21-19(12-13), partidă ce a contat pentru etapa a-24-a din Liga Florilor.

Bistrițencele au început meciul slab fiind conduse în primele 10 minute cu o diferență de 5 goluri, după care au revenit în joc, reușind în partea a doua a primului act să se desprindă la 4 goluri, avantaj care nu a putut fi menținut, la pauză tabela arătând un gol avans pentru Gloria.

În repriza secundă, jocul arătat de echipa bistrițeană a fost unul haotic, lipsit de viziune, pe fondul numeroaselor atacuri ratate, echipa din Cisnădie reușind să se impună pe final cu 21-19.

Au marcat pentru Gloria 2018: Nicoleta Dincă – 5 goluri, Almudena Rodriguez – 5, Andreea Tetean 4, Valentina Ardean Elisei – 4 și Daniela Rațiu – 1 gol.

Articolul Evoluție slabă și un nou eșec pentru Gloria Bistrița în meciul cu Măgura Cisnădie apare prima dată în RoVestea.

Articol original

👍 Evoluție slabă și un nou eșec pentru Gloria Bistrița în meciul cu Măgura Cisnădie