Sport: Momentul sportiv de mai jos merită atenție dincolo de scorul final.
Sinteză rapidă: Detaliile esențiale ale unui eveniment sportiv important.
-
Champions League: Benfica - Real Madrid, miercuri, 22:00, DGS 1
-
Champions League: Dortmund - Inter, miercuri, 22:00, DGS 2
În momentul de față, FCSB este departe de play-off, cu 7 meciuri rămase de disputat din sezonul regulat. Pentru a redresa situația, Gigi Becali a apelat la o decizie de criză și a mers la baza de pregătire din Berceni pentru a vorbi cu jucătorii.
Descoperiți și alte știri legate de Sport, Competitii sportive, pregatire, vizita și baza.
Juri Cisotti: ”Ne-a spus lucruri bune”
Despre surpriza făcută de patron a vorbit și Juri Cisotti, în exclusivitate pentru Digi Sport, cel care a dat de înțeles că discursul lui Gigi Becali a fost de bun augur.
Totuși, italianul nu a vrut ”să dea prea multe din casă”:”A fost bine. A venit să ne motiveze și ce a spus rămâne între noi. Cu siguranță că ne-a spus lucruri bune. Aveam nevoie de motivație și orice ne poate ajuta acum”.
Gigi Becali a cerut, jucătorii de la FCSB s-au conformat: ”Așa au spus, câștigă toate cele 7 meciuri și luăm campionatul”
Când s-au văzut, față în față, cu patronul, total neașteptat, jucătorii i-au promis finanțatorului că situația se va schimba. Concret, Becali a spus că lasă trecutul deoparte, dar le-a cerut ca următoarele șapte partide rămase din sezonului regulat să fie fără cusur, iar fotbaliștii l-au asigurat că va fi bine.
”Le-am spus, sunt 7 meciuri, nu mai jucați după ureche, nu vă spun să jucați 7 meciuri ca să intrăm în play-off, eu vă spun să intrăm cu 4-5 puncte înjumătățite și să luăm campionatul.
La mine nu există podium, ci doar titlul.
Așa au spus, câștigă toate cele 7 meciuri și luăm campionatul. Așteptăm!”, a dezvăluit Gigi Becali.
Tranzactionati FOREX? Ati putea castiga mai mult si elimina riscurile cu ajutorul RobotFX!
Actualitate.org vă oferă cele mai recente știri din surse de încredere, agregate pentru o lectură rapidă și completă.
Mai multe știri actualizate zilnic pe Actualitate.org.