Reacții după meci - Făcut praf pentru forma de la Dinamo, Cătălin Cîrjan a luat decizia

VIDEO Ocazia lui Cîrjan din meciul CFR - Dinamo, min 90+5

Sport: Subiectul sportiv ridică întrebări relevante pentru iubitorii de sport.

Rezumat: Contextul complet al unui meci sau competiții de actualitate.

Poza pentru articolul Făcut praf pentru forma de la Dinamo, Cătălin Cîrjan a luat decizia
  • MEDIA: Interviurile Digi Sport: Ion Țiriac, miercuri, 20:15, DGS 1

  • La Liga: Barcelona - Celta Vigo, miercuri, 22:30, DGS 1

Cătălin Cîrjan, după ce a fost criticat pentru forma de la Dinamo: ”Am încetat să mă uit pe rețelele de socializare în ultimul timp, am încercat să mă deconectez”

Pe Zeljko Kopic l-a acompaniat la conferința de presă Cătălin Cîrjan, iar căpitanul lui Dinamo nu s-a ferit să vorbească despre criticile pe care le-a primit din partea fanilor pentru unele momente din acest sezon, care l-au făcut să-și reducă timpul petrecut pe rețelele sociale.

În ultima fază a meciului cu CFR Cluj, din etapa a 4-a de play-off, terminat cu scorul de 1-1, Cîrjan scăpase singur cu portarul și a vrut să-l execute cu o scăriță, însă mingea a fost ajunsă din urmă de Braun și respinsă.

Dinamo ajungea atunci la patru partide consecutive fără victorie în play-off, dar echipa lui Kopic a reușit să întrerupă seria cu victoria din derby-ul cu Universitatea Cluj, scor 2-1, în care Cîrjan a marcat un gol superb.

”S-a vorbit foarte mult de perioada mea, cred că am început play-off-ul foarte bine, am dat gol, după care am dat pasă de gol cu CFR Cluj foarte frumoasă. Din păcate am ratat acea ocazie, cred că dacă dădeam gol toată lumea zicea de perioada extraordinară a mea. Acum sunt cel mai slab, cel mai criticat, dar așa e la fotbal, lucrurile se uită de la o săptămână la alta, acum am înscris, toată lumea e fericită, sper să o țin tot așa.

Sincer am încetat să mă uit pe rețelele de socializare în ultimul timp, am încercat să mă deconectez, să vin la Săftica și să dau totul, iar când sunt acasă să nu mă mai uit la mesaje. Sincer să fiu am fost dezamăgit de ce s-a întâmplat, de mesajele pe care le-am primit, îmi doresc să intru pe teren și să demonstrez ce știu să fac. Din partea suporterilor cred că ei se așteaptă să conduc echipa și să câștigăm meci de meci. Își doresc trofee, să câștigăm titlul, dar ce pot să le spun e că și noi vrem același lucru.

Încerc să-mi ajut echipa meci de meci, să dau gol sau pasă de gol, și să câștigăm. Suntem oameni, toți greșim, toți avem perioade bune, perioade mai puțin bune. Ar fi ceva extraordinar să câștigăm Cupa, la începutul sezonului am vorbit să câștigăm măcar un trofeu. E un meci foarte dificil, cum a fost mereu cu ei în acest campionat, dar cred eu că ne-am pregătit foarte bine și o să câștigăm”, a declarat Cătălin Cîrjan.

38 de meciuri, șapte goluri și șase assisturi sunt cifrele lui Cătălin Cîrjan din acest sezon.

Pe site-ul de specialitate transfermarkt, Cîrjan are o cotă de piață de 2,5 milioane de euro.

VIDEO rezumat Dinamo - Universitatea Cluj 2-1

VIDEO cu rezumatul partidei Dinamo - U Cluj 2-1, etapa 5 play-off - SuperLiga

V-ati saturat de stiri negative? Trebuie sa cititi stirile de pe BluAZ!


BluAZ vă oferă cele mai recente știri pozitive din surse de încredere, agregate pentru o lectură rapidă și completă.

Mai multe știri actualizate zilnic pe BluAZ.

Trimiteți un comentariu

Puteti adauga o completare a acestei stiti ori comentariul dumneavoastra, dar va rugam sa folositi un limbaj decent si sa un mesaj la subiect.

Mai nouă Mai veche