Analiză sportivă - Mesajul Shakirei după eliminarea Columbiei: „E clar că Dumnezeu nu se amestecă în fotbal, altfel ajungeam...”

Poza pentru articolul Mesajul Shakirei după eliminarea Columbiei: „E clar că Dumnezeu nu se amestecă în fotbal, altfel ajungeam...”

Sport: Analiza sportivă clarifică nuanțele esențiale ale meciului sau competiției.

Essențial: Reacțiile și implicațiile unui rezultat sportiv surprinzător.

Columbia a ratat accesul între primele opt echipe ale Cupei Mondiale, după ce Elveția a învins-o la loteria penalty-urilor. „Los Cafeteros” au cedat după 120 de minute de luptă și ocazii irosite, însă au plecat din America lăsând o bună impresie și un fotbal ofensiv. Din acest motiv, și pentru prestația Columbiei la acest turneu nord-american, Shakira a dedicat câteva cuvinte echipei.

Shakira: „Lacrimile lui Lucho Diaz al nostru sunt lacrimile fiecăruia dintre noi, columbienii, care țipăm, ne emoționăm, cântăm și sărbătorim fiecare pas al naționalei noastre”

Într-un Insta Story postat pe contul său, vedeta pop internațională a scris: „Echipa mea națională a jucat această Cupă Mondială cu o dăruire care ne face pe toți mândri. Am dat totul și este clar că Dumnezeu nu se amestecă în fotbal, altfel am fi avansat în sferturile de finală.

Acele lacrimi ale lui Lucho (n.r. - Luis Diaz) al nostru sunt lacrimile fiecăruia dintre noi, columbienii, care țipăm, ne emoționăm, cântăm și sărbătorim fiecare pas al echipei noastre naționale.

Și chiar dacă acest rezultat nu se ridică la înălțimea viselor noastre, vreau să mulțumesc din toată inima acestei echipe de luptători, care ne-a reprezentat atât de bine și ne-a făcut să ne simțim atât de mândri.”

Poza pentru articolul Mesajul Shakirei după eliminarea Columbiei: „E clar că Dumnezeu nu se amestecă în fotbal, altfel ajungeam...”
Luis Diaz, în duelul Columbia - RD Congo. foto: Imago

Shakira va fi și pe afișul istoricului spectacol de 11 minute din pauza finalei, ce va avea loc pe 19 iulie 2026 la New York

Pe de altă parte, Shakira nu va lipsi nici la festivitățile de închidere ale competiției găzduite începând cu 11 iunie în SUA, Mexic și Canada.

FIFA și Global Citizen au anunțat că și superstarul mondial Justin Bieber se va afla pe afișul istoricului spectacol de la pauza finalei Cupei Mondiale FIFA 2026, ce va avea loc duminică, 19 iulie 2026, pe stadionul din New York/New Jersey.

„Justin Bieber li se alătură Madonnei, Shakirei și BTS, la ceremonia ce-i reunește pe unii dintre cei mai mari artiști ai lumii pentru o celebrare istorică la intersecția dintre sport, muzică și impact global.

Poza pentru articolul Mesajul Shakirei după eliminarea Columbiei: „E clar că Dumnezeu nu se amestecă în fotbal, altfel ajungeam...”
Afișul ceremoniei de închidere a Cupei Mondiale 2026

Burna Boy, al cărui hit „Dai Dai” cântat alături de Shakira continuă să domine topurile din întreaga lume, va apărea, de asemenea, în timpul transmisiunii de 11 minute, alături de Gustavo Dudamel, dirijorul venezuelean de renume internațional și director muzical și artistic al Filarmonicii din New York, și de Corul PS 22, câștigător al premiului Webby, cu participarea lui Coldplay”, a precizat FIFA.

Tranzactionati FOREX? Ati putea castiga mai mult si elimina riscurile cu ajutorul RobotFX!


BluAZ vă oferă cele mai recente știri pozitive din surse de încredere, agregate pentru o lectură rapidă și completă.

Mai multe știri actualizate zilnic pe BluAZ.

Trimiteți un comentariu

Puteti adauga o completare a acestei stiti ori comentariul dumneavoastra, dar va rugam sa folositi un limbaj decent si sa un mesaj la subiect.

Mai nouă Mai veche