Un profesor de sport din Târgoviște a fost arestat pentru viol. El e acuzat că a avut relații intime cu o elevă în vârstă de 16 ani.
https://www.europafm.ro/wp-content/uploads/2025/05/14mai-10-CORESP-DB-Mihaela-Badea-fata-violata-profesor-sport.mp3Profesorul de sport acuzat de viol are 36 de ani și e și antrenor al echipei de volei de la o școală din Târgoviște. El i-a acuzat că, din august 2024 până luna trecută, ar fi întreținut raporturi sexuale cu o fată în vârstă de 16 ani, care i-a fost elevă și care făcea parte și din echipa de volei pe care o antrena. Profesorul a fost arestat preventiv acum pentru 30 de zile, iar polițiștii coordonați de procurorul de caz continuă cercetările.
Pentru a sesiza cazurile de abuz, neglijare și exploatare a copilului sau dacă sunteți martorul unei agresiuni împotriva unui minor puteți apela gratuit numărul unic național 119
https://www.europafm.ro/wp-content/uploads/2025/05/LINER-PROTECTIA-MINORULUI-TEL-119.wavSursa foto: Inquam Photos / Octav Ganea