Prințul Harry și Meghan Markle, în mijlocul unei controverse după vizita la Disneyland cu copiii. O fotografie de familie le-a adus un val de CRITICI
Prințul Harry și soția sa, Meghan Markle, se află în mijlocul unei controverse, după o vizită la Disneyland alături de copiii lor. O simplă fotografie de familie a stârnit diverse ctirici.
Astfel, au apărut în spațiul virtual diverse teorii ale conspirației la adresa cuplului regal britanic potrivit cărora una dintre imaginile postate de ducesă în colajul foto de pe Instagram, ar fi realizată cu ajutorul inteligenței artificiale.
Mai mult, alte teorii susțin că Lilibet, Archie, alături de părinții lor, Prințul Harry și Ducesa de Sussex, Meghan, nici nu ar fi fost de fapt la Disneyland și totul ar fi fost regizat, doar pentru a crește vizibilitatea cuplului regal pe rețelele de socializare, scrie Cancan.
Într-una dintre fotografii, pentru a proteja identitatea celor doi copii ai cuplului, fețele au fost acoperite de emoji-uri, dar chiar și acest aspect a fost contestat.
De altfel, mediul online s-a umplut de teorii ale conspirației, după ce Harry și Meghan au postat separat pe Instagram momentul vizitei la Disneyland.
„De ce este Lili desculță, în cămașă de noapte și cu părul nepieptănat la Disneyland?”, ar comentat un utilizator, care pune la îndoială autenticitatea pozelor.
Alții au afirmat că una dintre poze a fost realizată iarna, ținând cont de vestimentația de sezon purtată de către cei doi copii, aflați călare pe călușei.
Totodată, mulți au insinuat că bona ar fi fost ștearsă în mod deliberat din fotografii, invocând motive necunoscute. Dar, chiar și așa, postările publicate de Harry și Meghan au strâns fiecare peste 5.000 de vizualizări și zeci de comentarii.
FOTO – Instagram.com/meghan