Stirile romanesti de ultima ora, ultimele stiri online

07 noiembrie 2025

SPORT: Cine ar fi vinovații de la FCSB pentru eșecul cu FC Basel. Gigi Becali surprinde: „N-ai voie! Cum să greșești așa?”

Cine ar fi vinovații de la FCSB pentru eșecul cu FC Basel. Gigi Becali surprinde: „N-ai voie! Cum să greșești așa?”

FCSB a cedat al treilea meci consecutiv în faza principală din Europa League, 1-3 în deplasare cu FC Basel, iar Gigi Becali a identificat responsabiliii pentru această nouă înfrângere.

Finanțatorul campioanei l-a scos vinovat pe Bîrligea la hențul lui Ngezana din care gazdele au deschis scorul, și pe Miculescu la golul doi, cel care a pierdut o minge ușoară la 16 metri.

Gigi Becali a găsit vinovații pentru eșecul cu Basel. „Cum să greșești așa?”

FCSB a pierdut al treia partidă la rând în grupa principală din Europa League, 1-3 pe terenul elvețienilor de la FC Basel. La final, așa cum o face mereu, Gigi Becali tras concluziile și a numit vinovații pentru acest nou eșec internațional.

Latifundiarul din Pipera l-a taxat pe Bîrligea pentru hențul lui Ngezana din care gazdele au deschis scorul, atacantul trăgându-l pe internaționalul sud-african, și pe David Miculescu la golul doi, cel care a pierdut o minge ușoară la 16 metri pasată de Malcom Edjouma.

Cine ar fi vinovații de la FCSB pentru eșecul cu FC Basel. Gigi Becali surprinde: „N-ai voie! Cum să greșești așa?”
Cine ar fi vinovații de la FCSB pentru eșecul cu FC Basel. Gigi Becali surprinde: „N-ai voie! Cum să greșești așa?”

Voi dați vina pe Ngezana (n.r.- la hențul de la penalty), dar a fost vinovat Bîrligea. El s-a dat la o parte, n-a stat în zid și ăsta îl trăgea de tricou să nu plece. Dacă el rămâne acolo, mingea vine în el și nu e nicio problemă. Nu contează asta, oricum era greu în oameni.

Golul 2 este de la Miculescu. El pierde mingea la golul 2, Miculescu. I-o dă Malcom lui, la 16 metri, și el în loc să dea în ea, o ține la picior, o pierde, luăm gol. Nu există așa ceva! N-ai voie! Cum să greșești așa?”, a spus Gigi Becali, la DigiSport.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu