Promisiunea a fost făcută: Erling Haaland, la Barcelona?!
Preliminarii CM: Austria - Bosnia şi Herţegovina, marți, 21:45, DGS 1
Preliminarii CM: Scoţia - Danemarca, marți, 21:45, DGS 2
Font a mai candidat și la alegerile desfășurate în 2021, însă a pierdut în fața lui Laporta. Acesta își făcuse campanie promițând că îl va păstra pe Leo Messi în club, dar în aceeași vară argentinianul a fost nevoit să plece din Catalonia.
Victor Font spune că l-ar putea transfera pe Haaland la Barcelona!
”Trebuie să lucrăm pentru a ne respecta promisiunile. Cât despre mine, pot spune că lucrăm la o propunere sportivă de vis”, a declarat Victor Font, ca mai apoi să primească următoarea întrebare: ”Să-l transferați pe Haaland?”. Pe loc, a replicat: ”De exemplu”.
În ultimii ani, Barcelona nu a mai făcut transferuri spectaculoase, asta din cauza problemelor financiare cu care s-a confruntat clubul. Totuși, Laporta spunea de curând că situația stă din ce în ce mai bine, astfel că nu este exclusă o astfel de achiziție în vara anului 2026.
Mai ales că Barcelona chiar are nevoie de un nou atacant, în condițiile în care Robert Lewandowski va pleca, 99%, de la club. Erling Haaland, cel mai valoros vârf din lume (180 de milioane de euro pe transfermarkt), este marele vis al fanilor catalani.
Norvegianul, prin cele 16 goluri marcate în preliminarii, și-a dus naționala la Cupa Mondială după o pauză de 28 de ani. La Manchester City, în acest sezon, a marcat de 19 ori în 15 meciuri.
Download NOW!
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu